Logo skoly

Triedna učiteľka: Ing. Slavomíra Psotková
Učiteľka: Soňa Lechmanová

Kto sú Sovičky?

Sovičkami sú deti vo veku 5-6 rokov, ktoré plnia povinnú školskú dochádzku. Tu je pohľad na to, čo vaše deti v našej triede robia:

Rozvíjajú svoje akademické zručnosti:
Hlavným cieľom vzdelávania je dosiahnutie základných kľúčových kompetencií v jednotlivých vzdelávacích oblastiach dôležitých pre ich ďalší rozvoj a učenie sa. Chceme, aby každé dieťa na konci predprimárneho vzdelávania získalo primeranú sociálnu, fyzickú a kognitívnu samostatnosť.

Duchovná činnosť:
Nezabúdame aj na duchovný rozmer detí. Výchova k viere spočíva vo vyučovaní náboženstva, ktorá rozvíja duchovný svet detí, prostredníctvom biblických príbehov, modlitby, detských náboženských piesní a spoločným slávením sv. liturgie.

Objavovanie sveta:
Deti pozitívne motivujeme, podporujeme ich zvedavosť o objavovanie sveta rozvíjaním ich osobnosti metódou zážitkového učenia, hudobno-pohybových hier, tvorivej dramatizácie, spevu a rôznych výtvarných techník.