Logo skoly
1. trieda
2. trieda

Zlaté kura - divadelné predstavenie

event

6. 12. 2023

pin_drop

telocvičňa

V deň sviatku sv. Mikuláša dostali  deti MŠ a žiaci ZŠ darček.  Aj keď divadelnou sálou nám bola telocvičňa, herci boli profesionáli - z  Divadla J. Záborského v Prešove. Vtipnou a zábavnou formou  podali metaforický príbeh vychovávania. Ukázali, že nielen príkazy a zákazy formujú malého človiečika, ale aj kamarátsky prístup, humor a dobré slovo, ktoré dokážu navodiť rešpekt, vychovávať a správne usmerniť. Detský divák dostal nastavené zrkadlo, v ktorom sa videl pri rôznych situáciách a pritom sa učil správne reagovať. Diváci boli vtiahnutí do deja a pomáhali dotvárať svojimi reakciami jednotlivé scény a výstupy.
Sekvencia z predstavenia:
Vlk: Nemáš pravdu, líška! Šaty, jedlo a peniaze – to ešte nie je výchova.
O tom, že výchova ide ruka v ruke s láskou, srdečnosťou a obetavosťou nám porozprávalo  predstavenie.
ĎAKUJEME!